115 років з дня народження Юрія Кондратюка

Мені про це «нагадав» гугл своїм дудлом. Купу посилань про знаменитого полтавця підкаже й сам гугл, але також раджу прочитати розділ «Геній з Полтави» з книжки Василя Шендеровського «Нехай не гасне світ науки».

«Українізми» у мові свт. Климента Охридського

Про свт. Климента, його тексти та «українізми» На нашій Вікіпедії про свт. Климента написано так: «македонський просвітник, святий, жив у місті Охриді. Один із учнів Кирила і Мефодія». Ось також сторінка на болгарській Вікіпедії. Климента Охридського (~840–916 рр) вважають автором «кирилиці» — на болгарській іконі (праворуч) … Continue reading«Українізми» у мові свт. Климента Охридського

Як насправді звалася книжка?

Нещодавно мені до рук потрапила одна примітна книжка, видана у Одесі 1934 року. Зацікавившись автором, я відкрив його сторінку на Вікіпедії і прочитав у розділі «Основні наукові праці» назву «Е. М. Брусиловский. „Заболевания двигательного и поддерживающего аппарата и их лечение“. Учебник. (рос.)». Рік не вказано, місце видання … Continue readingЯк насправді звалася книжка?

Оксана ПАХЛЬОВСЬКА, «Страна рабов, страна господ»

http://www.day.kiev.ua/229647 Осердям цієї діяльності є ВКСОРС — «Всеукраинский Координационный Совет организаций российских соотечественников», куди входять 116 організацій (на вересень 2011 р.), розкиданих по всій території України. Головою ВКСОРС є В. Колесніченко, який також очолює «Правозащитное движение «Русскоязычная Украина» (ПДРУ). Є питання? В Інтернеті можна ознайомитися зі … Continue readingОксана ПАХЛЬОВСЬКА, «Страна рабов, страна господ»