Brownian motion

around the essentials…

 

Archive for 29 Вересня 2011

У житті завжди є місце… ДЛЯ ТЕБЕ!

Ось так просто. Жити на Дерибасівській, написати «Слава Україні» над вікном, потім зриватися, вимагати відповіді на одне просте питання: «Хто наказав зафарбувати?!» — написати заяву у міліції і почути, що «ніхто не буде цього розслідувати»…

Потім раптом опівночі вийти на балкон, розмалювати все знову — ще й краще, ніж було! додати калини на прохання діда-комуніста, викладача одеської «мореходки»… Просто щоб відчути себе людиною. Щоб вивішувані на свята прапори — синьо-жовтий та червоно-чорний — були виявом не протесту, а радості.

Все це говорить саме про те, що у заголовку, — у житті завжди є місце ДЛЯ ТЕБЕ.

Лише будь собою.

(2 votes, average: 5,00 out of 5)

tc filter … protocol 802.1q … u32 та фільтрування VLAN трафіку

Викладене нижче перевірялося для 2.6.26 та 2.6.32. Обережно, у 2.6.31, ніби, є нюанси.

Зауважу, що я не дивився у cls_u32.c тощо — і можу капітально помилятися .)

Отже, спершу трохи про «логіку фільтрування»:

  • Коли ми пишемо tc filter ... protocol <proto> u32 match u<length> <value> <mask> at <offset> — ми маємо на увазі зміщення «від позиції НУЛЬ», ядро має на увазі «від початку IP пакета».
  • Якщо у Ethernet пакеті немає IP — можна фільтрувати лише всі пакети для вибраного протоколу (як, наприклад, тут фільтрують всі STP пакети), а не по масці/зміщенню. «Нуля» в такому пакеті, схоже, немає.
  • У «дереві» фільтрів мають бути лише фільтри для одного і того самого протоколу. Якщо хочеться для різних, то можна щось придумати, але про це іншим разом.

Тепер — «демонстративний» (але цілком робочий) скрипт, яким можна фільтрувати влани 22 і 310 у різні класи (мова, як завжди, про linux bridge із сконфігурованим шейпером; при цьому крізь цей комутатор бігають 802.1q tagged пакети):

» Скрипт і коментарі… »

(No Ratings Yet)

Недавні записи

Позначки

Архіви