5 Replies to ““Thank you for your purchase””

 1. Відслідковування розташування людей здається реалістичним, а от решта… Але, дійсно, тут не в тому річ. Мені, правда, здається, що технологія сама по собі й так одночасно корисна й небезпечна, і завжди такою була, ще від «винайдення» палки. Тобто «прокинутись» означало б якимось чином нарешті перебороти ідею «сильніший виживає» — перестати використовувати технологію для боротьби між собою, й спрябувати її на можливість освоєння незаселених просторів нашого безмежно великого Всесвіту, а також на можливість отримання відновлюваної енергії тут, адже енергія є значним аспектом того, за що ми боремось між собою. Але поки що конкуренція за виживання все ще вважається природною річчю й дивним чином співіснує з прагненням до демократії, рівноправ’я, ненасильства… Дивний, зрештою, і той факт, що щоб вижити, людина мусить убити. Можливо, й це вдасться змінити. Все дуже заплутано… Але оптимізм не варто втрачати, навіть якщо він спрямований на щось метафізичне…Будьмо!:)

  1. Я би сказав, що тут мова йде про контроль; і саме контроль — і лише контроль — зможе «стабілізувати ситуацію» в суспільстві. Чи не «зможе», а «завжди міг», бо завжди необхідно було якось контролювати суспільство.

   Мене муляє те, що людство зі сталим прискоренням втрачає «природні» механізми контролю — в першу чергу [я маю на увазі] — з боку Церкви і сім’і. «Через великі беззаконня у багатьох охолоне любов».

   Тому ситуацію доводиться контролювати саме «технічно». Тому стабільності досягнемо — все як на рекламних щитах, хе-хе — лише за рахунок свободи.

   1. Хіба контролю не було в СССР? А інквізиція й концтабори — це хіба не котроль? Обидва слова — контроль і свобода — занадто багатозначні. Відповідь на них — демократія, що є компромісом між цими двома речами, й найбільше наближається до справедливого збалансування сили, принаймні в ідеалі. Демократія не є анархією, але вона забезпечує хоча б частину тих свобод, яких вимагає справедливість. Чи не є саме демократія нашою ціллю, зокрема й в застосуванні таких технологій?

    1. Так, там також був контроль. Бо там (у тих станах суспільства) також була «холодна любов». Але! Тоді ще люди… ммм… відчували, що можуть обійтися без такого жорсткого обмеження свободи. А зараз… Скоро ми самі віддаватимемо свою свободу в обмін на «безпеку» та «благополуччя». Та й обмеження будуть значно більш «оксамитовими», одразу й не збагнеш, що віддаєш свободу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.