Знову календар нашвидкуруч

Posted on

Я колись писав, як можна швиденько зробити календар у Inkscape, — а зараз я хочу ще швидше робити ще кращий (як на мене) календар, користуючись PGF у LaTeX.

Отже, імітуємо календарі від ReAl — місяці розташовані саме так, назви днів тижнів — саме отак:

Роздивившись, бачимо, що PGF має неабиякі можливості для створення календарів (тут кілька прикладів), але любить дні розставляти не стовпчиками зверху вниз, а рядками, тож довелося перевчивати (допомогли знавці на StackExchange, щиро кажучи,) — словом, latex файл містить деякі коментарі.

Чим мені подобається такий календар (крім дизайну бай РеАл, звісно)? — можна визначати «набори дат» і позначати ті дати різним чином. Наприклад, ось фрагмент календаря із «увімкненими» днями народжень і святами:

Тут церковні свята — червоним, дні народження — у рамочках. Можна додавати свої набори подій і способи відображення, звісно.

«Вмикати» і «вимикати» підсвічування подій дуже просто (як і все у latex, хі-хі-хі) — треба просто розкоментовувати чи закоментовувати потрібні рядки. Коли все вже написано .)

Отже, готовий Календар на 2013-й рік (pdf тут) — із вимкненими подіями — має такий вигляд:

Як бачите, я ще не переклав мітки місяців та днів українською, не всі бантики і сніжинки домалював nice smile

Кому цікаво — візьміть TeX-джерело, переназвіть у calendar2012.tex і виконайте команду pdflatex calendar2012.tex. У системі має бути встановлений PGF, звісно.

Для ненормальних (як і я) — цей «шаблон» можна використати для веб-серверної програмульки, яка буде питати у користувача «дати подій» (мишкою на віджеті, csv-файл чи ще якось) та видавати календар із підсвіченими цими датами. У мене руки досі не дійшли, правда .)

3 Replies to “Знову календар нашвидкуруч”

 1. А у мене вже замість отого череваня «нормальний» Дід Мороз був.
  Ех, потихеньку моя «ручна робота» втрачає сенс… :-D

  1. Ага, і ялинка краща!

   Я побачив лише коли вліпив сюди .))

   То я просто узяв із твого календаря кінця 2010-го року, схоже .))

 2. Сповіщення: ReAl » Blog Archive » 2013

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.